Oferta / Wentylatory / Wentylatory lutniowe

Wentylatory lutniowe służą do pomocniczego przewietrzania wyrobisk górniczych, przystosowane są do pracy tłoczącej jak również ssącej lub tłoczącej. Oferowane przez nas wentylatory posiadają wykonanie przeciwwybuchowe pozwalające na pracę w kopalniach nie metanowych (kopalnie miedzi, soli, gipsu), jak również w kopalniach, w których występuje zagrożenie metanowe (kopalnie węgla kamiennego).

Ze względu na budowę wentylatory lutniowe z naszej oferty możemy podzielić na jednostopniowe - pracujące w układzie wirnik-kierownica oraz dwustopniowe - posiadające dwa wirniki obracające się w przeciwnych kierunkach. Oferowane przez naszą firmę wentylatory lutniowe przystosowane są do współpracy z lutniociągami od φ 350mm do φ 1200mm. Na uwagę zasługuje fakt iż wentylatory lutniowe znajdują zastosowanie w instalacjach schładzających powietrze oraz instalacjach odpylających.

W naszej ofercie znajdują się następujące wentylatory lutniowe:

  • elektryczne - napędzane silnikami elektrycznymi,
  • elektryczno-pneumatyczne - których podstawowy napęd stanowi silnik, natomiast w momencie przekroczenia dopuszczalnego stężenia metanu następuje przełączenie napędu na pneumatyczny,
  • pneumatyczne - napędzane strumieniem sprężonego powietrza poprzez turbinę pneumatyczną
  • wolnostrumieniowe - napędzane silnikami elektrycznymi pracujące jako wentylatory wolnostrumieniowe bądź lutniowe.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z informacjami na temat poszczególnych produktów