O firmie

Stalkowent jest firmą o całkowicie polskim kapitale, wiodącym polskim dostawcą rozwiązań w dziedzinie wentylacji i klasyfikacji urobku dla wielu gałęzi gospodarki a zwłaszcza dla przemysłu wydobywczego.

Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom klientów w 2000 roku w grupie kapitałowej POWEN SA powstała spółka STALKOWENT, której korzenie sięgają niemalże połowy XIX wieku. Obecny profil działalności kontynuowany jest od połowy XX wieku a w 1951 roku pod nazwą ZFMG POWEN wykonano pierwsze wentylatory dla kopalń węgla kamiennego. W latach sześćdziesiątych wentylatory, sita, i konstrukcje spawane stały się podstawą działalności zakładu. Dzięki wydzieleniu Stalkowentu jako oddzielnej spółki grupy kapitałowej można było stworzyć strukturę, która jako swój cel przyjęła ciągłe doskonalenie dostarczanych rozwiązań przez stosowanie i tworzenie nowoczesnych technologii produkcji, rozwijane są metody projektowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych systemów wspomagania takich jak CFX do analiz przepływów i MES do analiz wytrzymałościowych. Obecnie STALKOWENT Sp z o.o. wraz z Grupą PowenWafapomp SA oferuje kompleksowe rozwiązania (często w formule zaprojektuj i wybuduj) w zakresie wentylacji, przetłaczania gazów, klasyfikacji materiałów, pompowania wody i cieczy ropopochodnych, oraz hydrotransportu co pozwala na odpowiedzialne i kompleksowe rozwiązywanie problemów klientów z naciskiem na szeroko rozumiane bezpieczeństwo efektywność energetyczną i ochronę środowiska dla najbardziej wymagających klientów na całym świecie.

Nasze produkty użytkowane są we wszystkich kopalniach na terenie Polski. Posiadamy kompletną linię produkcji wentylatorów. Ponadto nasze zaplecze konstrukcyjno-inżynierskie oraz własna stacja prób, umożliwiają nam stałe doskonalenie naszej oferty, a także opracowywanie rozwiązań „szytych na miarę” w zależności od potrzeb klientów.