Oferta / Wentylatory / Wentylatory głównego przewietrzania

Przewietrzanie w kopalniach najczęściej realizowane jest poprzez wytworzenie depresji przy pomocy wentylatorów głównego przewietrzania typu WPK, WPR, oraz WOK zainstalowanych na końcu sieci wentylacyjnej.

Wentylatory głównego przewietrzania produkowane przez naszą firmę ze względu na budowę możemy podzielić na wentylatory promieniowe (typu WPK, WPR) oraz wentylatory osiowe (typu WOK). W zależności od sposobu zasysania powietrza wentylatory promieniowe możemy podzielić na jednostrumieniowe ( jednostronnie ssące typu WPK), dwustrumieniowe ( dwustronnie ssące typu WPR).

Produkujemy wentylatory WPK o średnicach wirników od 2,5m do 5,3m co pozwala na dopasowanie sie do potrzeb użytkownika. W naszej ofercie znajdują sie także wentylatory osiowe jednostopniowe (typu WOK - 2,3; WOK - 3,2) - pracujące w układzie wirnik-kierownica, oraz wentylatory osiowe dwustopniowe (typu WOK 1,6P) - posiadające dwa wirniki obracające się w przeciwnych kierunkach. Wentylatory głównego przewietrzania mogą być dostosowane do pracy rewersyjnej poprzez zastosowanie odpowiedniego układu klap i kanałów doprowadzających powietrze.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami poszczególnych typoszeregów.