O firmie / Informacje ogólne

Firma STALKOWENT Sp. z o.o. działa od 2000 roku. Specjalizujemy się w dostarczaniu wentylatorów górniczych i przemysłowych. Nasza gama produktów zawiera wentylatory lutniowe i wentylatory głównego przewietrzania. Oprócz nowych wyrobów, oferujemy także remonty i modernizacje. W naszej ofercie znajdują się także specjalistyczne sita składane oraz szczelinowe.

W naszej działalności stawiamy na nowoczesne rozwiązania techniczne, partnerskie relacje z klientami oraz wysoką jakość produktów i obsługi. Korzystamy z najnowszych technologii projektowania i badań wentylatorów. Zatrudniamy inżynierów o najwyższych kwalifikacjach, współpracując stale z placówkami naukowymi, takimi jak Politechnika Śląska, Główny Instytut Górnictwa czy Instytutem Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach. Naszym atutem jest także ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie w konstruowaniu i produkcji wentylatorów, gdyż korzenie firmy Stalkowent sięgają działalności Zabrzańskiej Fabryki Maszyn Górniczych Powen.

Dzięki posiadanym zasobom, doświadczeniu, a także bliskiej współpracy w ramach grupy kapitałowej realizujemy najbardziej wymagające projekty w formule „zaprojektuj i wybuduj” korzystając z wiedzy i technologii oraz doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji kilkudziesięciu projektów dla klientów przemysłowych w różnych branżach.

Dysponując dużym biurem konstrukcyjnym i nowoczesną stacją prób wentylatorów gwarantujemy dostawę dobrze zaprojektowanych i w 100% sprawdzonych rozwiązań, również w przypadku nowych rozwiązań dostosowanych do specyficznych potrzeb potencjalnych klientów.

Zapraszamy do współpracy.